Klinika Jurajska

Poradnia logopedyczna

Logopeda

Logopeda Częstochowa

 

W Centrum Medycznym Jurajska przyjmujemy zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Celem terapii logopedycznej jest poprawa dykcji i wymowy zgodnie z obowiązującymi standardami. Logopeda zajmuje się diagnozą oraz leczeniem takich wad, jak jąkanie czy przywracanie mowy w przypadku jej utraty.

W jaki sposób wygląda wizyta u logopedy?

Lekarz bada gardło, ślinianki, stan przewodów słuchowych oraz jamy ustnej. Może także ocenić przegrodę nosową oraz jej śluzówkę. Po zebraniu wywiadu z pacjentem stawiana jest wstępna diagnoza. Jeśli to potrzebne, lekarz zleci dodatkowe badania: USG czy zdjęcie RTG, które pozwolą ustalić przyczynę dolegliwości. O dalszym postępowaniu i leczeniu decyduje logopeda. Częstochowa to miasto, w którym przyjmuje nasz specjalista w Centrum Medycznym Jurajska.

 

Logopeda Częstochowa - Centrum Medyczne Jurajska

 

Czym zajmuje się logopeda w Częstochowie? 

Logopeda wspiera rozwój prawidłowej mowy, uczy jak poprawnie wymawiać określone dźwięki, by na koniec dotrzeć wraz z pacjentem do płynnej, swobodnej wymowy.Rolą logopedy nie jest skupienie się wyłącznie na problemach z wypowiadaniem głosek. Bada sprawność aparatu artykulacyjnego, jego budowę, przebieg funkcji fizjologicznych w jego obszarze (jedzenie/picie/połykanie/oddychanie), nawyki i wzorce, sprawdza również sprawność słuchową.

Poza leczeniem wad wymowy logopeda pracuje również z dziećmi dwujęzycznymi, zespołem Aspergera i spektrum autyzmu. Pomocy u logopedy szukają także rodzice dzieci jąkających się i niedosłyszących. Logopedę odwiedzają także dyslektycy.

Centrum Medyczne Jurajska znajduje się w Częstochowie, w dobrze zlokalizowanym obiekcie z dużym, darmowym parkingiem dla klientów. Przeprowadzamy porady i leczenie w zakresie wad wymowy w naszej Poradni Logopedycznej.

 

 

W Naszej placówce pacjentami zajmuje się

mgr Beata Orzechowska

Umów się na wizytę i w komfortowych warunkach oraz w miłej atmosferze sprawdź, jak możemy Ci pomóc.

>KLIKNIJ TUTAJ!<