Klinika Jurajska

Poradnia dietetyczna

Dietetyk

Poradnia dietetyczna Częstochowa

 

Dietetyk to specjalista zajmujący się żywieniem zarówno ludzi z zaburzeniami odżywiania, jak i zdrowych, których właściwa, zbilansowana dieta opracowana przez specjalistę ma za zadanie wspierać w dążeniu do utraty zbędnych kilogramów czy zmniejszenia dolegliwości związanych z układem pokarmowym. Centrum Medyczne Jurajska jest miejscem, w którym przyjmuje specjalista z dietetyki.

 

Dietetyk Częstochowa - Centrum Medyczne Jurajska

 

Kiedy niezbędny jest dietetyk?

Dietetyk specjalizuje się w żywieniowym leczeniu otyłości i nadwagi, refluksu, wrzodów żołądka, zespołu jelita drażliwego, zaparć, biegunki, cukrzycy, wszelkich alergii pokarmowych, chorób autoimmunologicznych (w tym m.in. Leśniowskiego-Crohna), wrzodziejących zapaleń jelita grubego, cieliakii, Hashimoto, schorzeń reumatycznych, łuszczycy, niedoborów pokarmowych i wielu innych, w tym rzadko występujących schorzeń. Nasz specjalista skonsultuje i przygotuje plan diety wedle obowiązujących standardów, uwzględniając zdrowie oraz predyspozycje i oczekiwania pacjenta. Jeśli chodzi o specjalistę takiego jak dietetyk, Częstochowa jest miejscem, gdzie nasi specjaliści przyjmują w dogodnych godzinach i w dobrej lokalizacji.

Plan leczenia – specjalista dietetyk Częstochowa

Podczas pierwszej wizyty u dietetyka zostaje przeprowadzony wywiad lekarsko-żywieniowy, analiza nawyków żywieniowych i szczegółowa analiza ciała. Druga wizyta przeznaczona jest na przekazanie indywidualnego, dwutygodniowego jadłospisu przygotowanego pod kątem potrzeb danego pacjenta. To także omówienie diety i przekazanie zaleceń. Kolejna wizyta natomiast to już wizyta kontrolna, na której wykonywany jest pomiar masy ciała  i ponowna analiza jego składu (pomiar tkanki tłuszczowej, masa mięśniowa itp.).

 

 

W Naszej placówce pacjentami zajmuje się

mgr Martyna Chadzińska-Czaja

Umów się na wizytę i w komfortowych warunkach oraz w miłej atmosferze sprawdź, jak możemy Ci pomóc.

>KLIKNIJ TUTAJ!<