Klinika Jurajska

Implantologia

Implantologia

Mosty porcelanowe – co to jest i kiedy się je stosuje?

 

Jeśli uszkodzeniu uległo kilka blisko położonych zębów, możliwe jest wykonanie trwałego wypełnienia korygującego. Mosty porcelanowe to montowane na stałe uzupełnienie, które przetrwa nawet do 30 lat. Odlane są zazwyczaj na metalowej podbudowie, która przedłuża trwałość wypełnienia. Jeśli chodzi o mosty porcelanowe Częstochowa skupia kompetentnych protetyków.

 

 

 

 

 

Wyróżnia się kilka rodzajów tych wypełnień:

Mosty porcelanowe na cyrkonie. Tlenek cyrkonu w kolorze zbliżonym do tkanki zęba nie rzuca się w oczy. Nie zmienia także koloru dziąseł w dłuższej perspektywie czasu. To jedna z nowszych oraz droższych opcji, jednak gwarantuje najbardziej naturalny i estetyczny wygląd.

Mosty pełnoceramiczne. Rzadziej wybierane ze względu na obniżoną trwałość. Przeznaczony zazwyczaj do wypełniania pojedynczych ubytków, zwłaszcza tych znajdujących się w przedniej części szczęki. Cechuje je wysoka estetyka.

 

Mosty porcelanowe na podbudowie metalowej. Najczęściej wybierane wypełnienie ze względu na dobrą wytrzymałość i niską cenę. Metal wykorzystywany do wykonania tego wypełnienia może jednak zmieniać kolor dziąseł.

 

 

Korony porcelanowe Częstochowa – ciesz się pełnym uśmiechem

Zęby po leczeniu kanałowym czy osłabione próchnicą możemy wzmocnić przy użyciu korony porcelanowej. Wykonana z porcelany, wizualnie nie odróżni się od naturalnego uzębienia. Jeśli chodzi o korony porcelanowe Częstochowa jest miejscem, gdzie nasi specjaliści zadbają o profesjonalne osadzenie i wysoce estetyczny wygląd na lata. Wyróżniamy kilka rodzajów korony:

  • korony porcelanowe na podbudowie metalowej,
  • korony porcelanowe na cyrkonie,
  • korony pełnoceramiczne.

 

Specjalista protetyk z pewnością doradzi wybór najlepszej opcji. Jeśli chodzi o korony porcelanowe, Częstochowa stanowi siedzibę naszego Centrum Medycznego Jurajska. W bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka znajduje się duży parking, a samo Centrum Medyczne znajduje się w dobrze skomunikowanym punkcie miasta.

 

 

 

 

Umów się na wizytę i w komfortowych warunkach oraz w miłej atmosferze sprawdź,

jak możemy Ci pomóc.

>KLIKNIJ TUTAJ!<