Klinika Jurajska

Profilaktyka stomatologiczna

Profilaktyka stomatologiczna

Płytka bakteryjna gromadzi się na powierzchni zębów w krótkim czasie po ich umyciu.

Jeżeli nie jest prawidłowo usuwana może tworzyć osad i kamień nazębny.

Kamień nazębny może doprowadzić do chorób dziąseł i przyzębia, dlatego tak ważne jest jego systematyczne usuwanie w gabinecie stomatologicznym.

 

 

W czasie swojej wizyty dowiesz się jak najlepiej dbać o swoje zęby, korzystając z właściwych metod ich czyszczenia (zależy to od wieku pacjenta oraz warunków zgryzowych, stanu dziąseł i przyzębia). Specjalista pomoże Ci dobrać odpowiednią pastę, szczoteczkę oraz przybory dodatkowe (nici dentystyczne, szczoteczki międzyzębowe, irygatory, płukanki fluorowe, płukanki lecznicze).

 

Zabiegi profilaktyki przeprowadzane w Centrum Medycznym Jurajska:

Skaling ultradźwiękowy – usuwanie kamienia nazębnego.

Piaskowanie zębów przy zastosowaniu piaskarki profilaktycznej. Skuteczne usuwanie osadów i przebarwień po paleniu papierosów, piciu herbaty i kawy.

Lakierowanie zębów (fluoryzacja) przy wykorzystaniu profesjonalnych preparatów fluorowych i wapniowych.

Lakowanie zębów polega na uzupełnianiu szczelin i bruzd w zębach, także zdrowych.

Redukowanie miejsc, gdzie mogłaby zatrzymać się płytka bakteryjna, jak nawisy w starych wypełnieniach.

Profesjonalny instruktaż higieny jamy ustnej dostosowany do potrzeb i wieku pacjenta (najlepsze techniki szczotkowania, rodzaje i typy podstawowych i dodatkowych środków do higieny jamy ustnej, porady na temat ochrony jamy ustanej itp.).

 

 

Co to jest skaling? 

Skaling to nic innego jak usuwanie kamienia nazębnego. Kamień nazębny stanowi nie tylko zagrożenie dla zębów i dziąseł, ale także problem natury estetycznej. Charakteryzuje się on większą porowatością, wskutek czego łatwo pokrywa się osadem. Tak więc osoby, które często piją kawę lub herbatę albo palą papierosy, powinny zwracać szczególną uwagę na zapobieganie powstawaniu kamienia nazębnego.

 

Co to jest piaskowanie?

Szybkie usuwanie osadów z powierzchni zębach. W praktyce osady nazębne usuwamy przy pomocy piaskarki, która oddziałuje na zewnętrzne warstwy zęba, i przestrzeni miedzy zębami, strumieniem wody znajdującym się pod ciśnieniem, a także korzystając z substancji wspomagających i oczyszczających, jak wodorowęglan sodu.

 

 

U kogo i jak często piaskować zęby?

Wykonywany powinien być dwa razy w roku, a u palaczy, i osób z aparatami ortodontycznymi, oraz spożywających napoje kawowe i herbaty, co około 4 miesiące. Dokładny plan profilaktyki nakreśli stomatolog w gabinecie dentystycznym. Osobom wybielającym zęby lampą BEYOND dla zwiększenia efektów estetycznym polecamy wcześniej właśnie zabieg piaskowania.

 

W Centrum Medycznym Jurajska każdy pacjent ma wykonywany przez dyplomowaną higienistkę stomatologiczną lub lekarza stomatologa indywidualny instruktaż higieny jamy ustnej dostosowany do potrzeb i wieku pacjenta, podczas którego ma dobieraną odpowiednią dla niego technikę szczotkowania, pastę do zębów, dodatkowe środki do higieny jamy ustnej, może również wytestować każdą z typów szczoteczek, uczy się jak prawidłowo szczotkować zęby, następnie wybrać dla siebie najlepszą szczoteczkę.

 

Umów się na wizytę i w komfortowych warunkach oraz w miłej atmosferze sprawdź,

jak możemy Ci pomóc.

>KLIKNIJ TUTAJ!<