Klinika Jurajska

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Co to jest bonding?  

 

Bonding to metoda odbudowy zębów, przy której stosowany jest ten sam materiał kompozytowy, co w standardowych wypełnieniach. Jest to metoda odbudowy zębów bez ingerencji w ich tkanki. Kompozyt łączy się ze szkliwem dzięki sile przylegania, dzięki czemu można wyrównać powierzchnię zębów i poprawić ich koloryt, na przykład poprzez zakrycie przebarwień. Bonding wykonują nasi specjaliści w Centrum Medycznym w Częstochowie.

 

 

Dla kogo odpowiednie są licówki wykonywane metodą bonding? 

 

Bonding przeprowadza się u osób, które chcą skorygować wygląd zębów. Ta metoda jest przeznaczona dla osób, których zęby wymagają subtelnej korekty. Podobnie jak licówki, bonding umożliwia skorygowanie między innymi szpar między zębami lub też zamaskowanie pęknięć i przebarwień szkliwa. 

 

 

Bonding Częstochowa – na czym poleca zabieg? 

 

W miastach takich jak Częstochowa, bonding jest wykonywany według obowiązujących standardów. Stomatolog przygotowuje zęby, oczyszczając ich powierzchnię. Następnie nakłada odpowiedni wytrawiacz, po czym aplikuje uzupełnienie protetyczne w postaci żywicy w odpowiednim kolorze. Finalny kształt zęba jest dopracowywany za pomocą narzędzi stomatologicznych, a następnie uzupełnienie utwardza się za pomocą lampy polimeryzacyjnej. 

 

 

Jakie korzyści niesie ze sobą bonding? 

  • pozwala na korektę kształtu, długości oraz szerokości zębów,
  • efekty widoczne natychmiast,  
  • zabieg jest mało inwazyjny, 
  • zazwyczaj wystarczy jedna wizyta w gabinecie stomatologicznym do osiągnięcia zamierzonego efektu, 
  • zabieg jest bezbolesny.

 

 

 

 

 

Umów się na wizytę i w komfortowych warunkach oraz w miłej atmosferze sprawdź,

jak możemy Ci pomóc.

>KLIKNIJ TUTAJ!<