Klinika Jurajska

USG narządu ruchu

USG doppler

USG Doppler Częstochowa

Centrum Medyczne Jurajska wykonuje szereg specjalistycznych badań, a wśród najważniejszych znajduje się USG. To badanie uznawane jest za najmniej inwazyjne, a tym samym neutralne dla pacjenta. W kwestii takiej jak USG kolana Częstochowa stanowi lokalizację, w której jest szeroko dostępne. Badanie przeprowadzamy również w naszym Centrum, zgodnie z przyjętymi standardami i obowiązującą wiedzą medyczną.

Jak przygotować się do badania USG kolana?

Stawy kolanowe są jednymi z najbardziej złożonych tkanek organizmu, dlatego ich sprawne funkcjonowanie jest bardzo ważne. Również jeśli chodzi o USG Doppler Częstochowa umożliwia wykonanie badania w naszym Centrum. Ultrasonografia dopplerowska jest wykorzystywana między innymi w diagnostyce schorzeń układu krążenia. Podczas badania lekarz może ocenić przepływ krwi w żyłach oraz tętnicach.

W przypadku stawu kolanowego diagnostyka za pomocą USG może obejmować obrąb całego stawu kolanowego, a w tym ocenę struktur wewnątrzstawowych oraz okołostawowych. Badaniu podlega także torebka stawowa, więzadła, łąkotki, chrząstki stawowe oraz dół podkolanowy. Wskazaniem do przeprowadzenia USG kolana jest deformacja stawów i obrzęki występujące w bezpośrednim położeniu stawu. Utrzymujący się ból czy wyczuwalne guzki to podstawa do wykonania badania USG Doppler. Częstochowa jest miastem, gdzie przeprowadzenie USG kolana możliwe jest po umówionej wcześniej wizycie. Centrum Medyczne Jurajska dysponuje odpowiednim sprzętem do wykonywania tego typu badań. Z badania mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni, dlatego nie wymaga się dodatkowego przygotowania.  USG kolana wymaga jednak przedstawienia pozostałych badań obrazowych, jeśli zostały wykonane.

USG Doppler – czy jest bezpieczne?

USG kolana Częstochowa to jedno z najpopularniejszych badań wykonywanych w obrębie stawu kolanowego. Ocena struktur wewnętrznych zmniejsza ryzyko powikłań w czasie operacji, a także może wykluczyć konieczność przeprowadzenia inwazyjnych zabiegów. USG kolana jest badaniem bezbolesnym, dlatego można je wykonywać wielokrotnie, nawet u kobiet w ciąży. Fale ultradźwiękowe są obojętne, dlatego nie dochodzi do naświetlania struktur DNA. Jeśli chodzi o USG Doppler, wykonujemy go w naszym Centrum. Jest to dobra alternatywa dla bardziej inwazyjnych badań, typu tomografia czy RTG.  W celu ułatwienia przesuwania się głowicy aparatu po ciele zaleca się posmarowanie skóry żelem. W zależności od celu badania USG Doppler pacjent proszony jest o przyjęcie odpowiedniej pozycji. Ocena struktur stawu kolanowego jest bardzo trudna, zaś zmiana położenia stawu przyczynia się do przemieszczania chrząstek oraz łąkotek, co daje prawidłowy wynik. Przewagą techniki USG kolana jest przede wszystkim możliwość oceny zachowania się poszczególnych elementów stawu w czasie ruchu.

 

 

 

Umów się na wizytę i w komfortowych warunkach oraz w miłej atmosferze sprawdź,

jak możemy Ci pomóc.

>KLIKNIJ TUTAJ!<