Klinika Jurajska

Poradnia kardiologiczna

Kardiolog

UKG (USG serca, potocznie określane jako echo serca) 

Echokardiografia, zwana też potocznie echo serca, to nieinwazyjna i bezbolesna metoda badań obrazowych serca. Wykorzystuje zjawisko odbicia fali ultradźwiękowej od ścian serca i dużych naczyń krwionośnych. Badanie przeprowadza się za pomocą echokardiografu, czyli ultrasonografu (USG) do badania serca. Jeżeli kardiolog zalecił wykonać echo serca, Częstochowa stanowi lokalizację, w której przeprowadzane są tego typu badania. Centrum Medyczne Jurajska ma sprzęt zgodny z obowiązującymi standardami.

 

Częstochowa to także miejscowość, gdzie możliwe jest wykonanie echokardiografii przezklatkowej – do klatki piersiowej pacjenta jest przykładana głowica echokardiografu. Badanie nie jest szkodliwe dla pacjenta, więc, o ile zachodzi taka potrzeba, można wykonywać je wielokrotnie. 

 

Kardiolog Częstochowa - Centrum Medyczne Jurajska

 

 

Badanie holter ABP 

U osób zmagających się z nadciśnieniem kardiolog zaleca badanie holter ABP. Dzięki niemu możliwe jest właściwe dobranie rodzaju oraz dawkowania leczenia. Poprzez badanie holter kardiolog może również skontrolować działanie wcześniej wdrożonego leczenia. W przypadku metod diagnostycznych takich jak holter, Częstochowa stanowi miejscowość, w której można wykonać prywatne badanie w poradni kardiologicznej w Klinice Jurajska. Następnie można umówić się na prywatną wizytę do naszego kardiologa, który dokładnie omówi rezultat badania i zaleci odpowiednie leczenie.

 

Badanie holter jest wykonywane metodą pomiarów ciśnienia przez profesjonalną aparaturę w ciągu 24 godzin, podczas codziennych czynności, jak praca, spacer, odpoczynek oraz sen. Pojedyncze badanie EKG często nie pozwala na uwidocznienie niektórych zaburzeń rytmu serca, na przykład tych pojawiających się napadowo.

 

Echo serca Częstochowa - Centrum Medyczne Jurajska

 

EKG – kardiolog Częstochowa 

Elektrokardiografia (EKG) również zalicza się do nieinwazyjnych badań kardiologicznych. Podczas niej badana jest elektryczna czynność mięśnia sercowego. Jest to możliwe dzięki umieszczeniu na ciele pacjenta (klatce piersiowej oraz kończynach) elektrod, które gromadzą informacje o elektrycznej pracy serca i przesyłają je do aparatu EKG. Elektrody te różnią się napięciem, a zebrane przez nie dane zapisywane są na taśmie papieru do EKG. Wynik zapisu badania EKG nazywany jest elektrokardiogramem. Niezależnie od tego, czy EKG zalecił Ci lekarz rodzinny czy kardiolog – Częstochowa stanowi lokalizację, w której wykonasz regularne badania. Choć EKG służy przede wszystkim do diagnostyki chorób serca, zaleca się, by każda zdrowa osoba, która ukończyła 40. rok życia, powinna wykonywać je w ramach okresowych badań kontrolnych. W ten sposób można wcześnie wykryć pewne zmiany w układzie krążenia, które mogą na początku przebiegać bezobjawowo.

 

W Centrum Medycznym Jurajska zajmujemy się kompleksowym leczeniem kardiologicznym. W Naszej poradni uzyskaja Państwo poradę kariologa na najwyższym poziomie.

W Naszej placówce pacjentami zajmuje się

lek. med. specjalista kardiolog Tomasz Skowerski  

Umów się na wizytę i w komfortowych warunkach oraz w miłej atmosferze sprawdź, jak możemy Ci pomóc.

 

>KLIKNIJ TUTAJ!<